Chcecie poznać światowych projektantów? Ta książka
to przekrój przez historię mody w pigułce. Piękne zdjęcia zarówno projektantów
jak i ich najlepszych projektów robią wrażenie. Trochę ubolewam, że większość
opisanych tu projektantów to mężczyźni. Ale na szczęście nie zabrakło tu takich
kobiet, jak Muccia Prada czy Coco Chanel. Książka napisana bardzo poprawnie.Dla
tych co się interesują moda bardziej służy jako usystematyzowanie wiadomości o
projektantach. Nie jest to cienka książeczka,ale przebogaty album.
Ukazuje bardzo wielu projektantów. Ale żadnego z nich nie wyróżnia.I prawie
każdemu poświęca tyle samo miejsca. Mamy tu krótkie biogramy każdego z
projektantów. Jak doszło do tego, że zostali projektantami? Co stworzyli. Jeśli
chodzi o ich dzieła to w tej historii mamy ukazane najważniejsze projekty, jakie
stworzyli. Oczywiście są one opisane. Podobnie jak opisuje się nowe kolekcje.
Na pewno cechuje tę książkę profesjonalizm. W dobraniu materiału: zdjęć, tekstu
i postaci projektantów zarówno tych żyjących jak i umarłych, którzy wpisali się
w historię mody. No i oczywiście różnorodność. Bo z jednej strony mamy tu
Aleksandra McQueena,a z drugiej Dries van Noten,czy Marca Jacobsa lub Johna
Galliano. Na polskim rynku ukazuje się coraz więcej opowieści poświęconych
modzie. Niewątpliwie to opowieść, która nie tylko dla miłośników mody będzie
wspaniałą podróżą przez różne osobowości i style. Gorąco polecam.
poniedziałek, 9 marca 2015
środa, 4 marca 2015
Minimalism doesn't have to be boring
Kto powiedział,
że minimalizm musi być nudny? To trend,
który zawsze będzie w cenie mimo zmieniających się mód i czasów. Te dziewczyny
wyróżniają się z tłumu, mimo że ich ubrania nie są kolorowe. Wszystko to podane
jest ze smakiem. Minimalizm istnieje przecież od lat nawet wtedy, gdy nie było
jeszcze tego określenia. Nie każdy musi być kolorowym ptakiem, aby wyglądać
fajnie i stylowo. Te stylizacje są bardzo wygodne. Szare okrycia uzupełnione są
wygodnymi tenisówkami, które dodają luzu tym stylizacjom. Poza tym nieodłącznym
dodatkiem każdej kobiety jest torebka. Tu mamy duże torby,które pomieszczą
niejedno spojrzenie i rzeczy.
Who said, that minimalism have to be
boring? This trend always will be on top despite changing times and fashion. This
girls stand out from the crowd, although that their clothes aren’t colorful. It
is served with good taste. Minimalism exists for long time even before it was
called that name. Not everybody has to be colorful bird to look cool and
stylish. These outfits are very comfortable. Grey coats are complemented comfy
tennis shoes., which gives this look some leeway. The accessorize which can't replaced is handbag. We have here two big handbags, which can hold many glances
and things.
piątek, 27 lutego 2015
Za mało pomysłowości? M. Kanoniak, Radzka radzi : Tobie dobrze w tym
Radzka znana
polska vlogerka postanowiła napisać książkę. Radzi w niej kobietom w czym im
będzie dobrze. Prezentuje w tym poradniku stroje, które będą pasować do
wybranej sylwetki. Trochę to przypomina poradnik Trinny & Suzannah. To co
ją różni od tych kobiet to fakt że pokazuje modniejsze ubrania. Ale także dodatki,
okrycia wierzchnie, które będą odpowiednie dla danej figury .Mimo to da się to
czytać. Może nie jest to zbyt odkrywczy przekaz, ale uważam że jest dobrze
napisany. Mamy tu i trochę historii mody, ale bez chaosu. Autorka sama przyznaje
że nie uznaje analizy kolorystycznej. Uważa że nie zawsze jest ona trafna i
czasami wręcz wprowadza w błąd. Ukazuje nam jak uniknąć błędów przy ubieraniu
np. do białej bluzki należy nie wkładać białego stanika, bo jest zbyt widoczny,
lepszy będzie beżowy lub cielisty. Kanoniak pokazuje nam, jak skompletować
idealną garderobę bez wysiłku. Okazuje się ,że czerń to niekoniecznie dobry
kolor wbrew pozorom mała czarna nie pasuje wszystkim kobietom. Radzka łamie
kolejny stereotyp że kobiety w rozmiarze XL powinny nosić bardzo luźne ubrania.
Otóż okazuje się, że nie powinny. Wręcz powinny unikać takich ubrań
zdaniem Radzkiej. Radzi nam też ona jak
dokonywać zakupów przez Internet, co jest bardzo przydatne, bo coraz więcej z
nas dokonuje tego typu zakupów. Książka ma przyjemną szatę graficzna wzbogacona
pięknymi ilustracjami. Może to nie arcydzieło ale w miarę dobrze się to czyta.
Trochę zbyt dużo tu banałów i za mało pomysłowości.
środa, 25 lutego 2015
Sport chic, Tommy Hilfiger,Fashion show AW 2015
Tommy Hilfiger
lubi zaskakiwać. Tym razem okazja była wielka,bo jego dom mody obchodzi 30
lat,więc zabrał nas w nietypowe miejsce: na mecz futbolu. W rolę futbolistów wcieliły się modelki.
Zaproszeni goście chętnie robili sobie zdjęcia na tym boisku drużyny Hilfigera.
Zadbał on o każdy szczegół tego miejsca. Nie tylko była tam świetna zielona murawa
przyozdobiona jego nazwiskiem,ale też duży telebim,który oznajmiał o
rozpoczęciu zawodów. Chiara Ferragni przed pokazem tańczyła i wygłupiała się na
murawie. Jak to u Tommiego motyw muzyczny jest grany kółko ten sam, jednym to
przeszkadza, mi akurat nie i myślę, że wybrana przez niego muzyka skutecznie
budowała napięcie na tym niecodziennym wybiegu.Tommy jest na wskroś amerykański
i to widać w tym całym show. Ale nie epatuje tym zbędnie tylko pokazuje z
klasą. Kolekcja nawiązuje do lat 70, ale z umiarem i przetworzonych. Mamy tu
płaszcze dwurzędowe, krótkie kurtki bomberki, plisowane spódnice. Moda na wcale
nie tak grzeczną dziewczynę.Kożuchy są w podobnym kolorze do barw boiska i niektóre z nich przypominają bomberki. Obok tej
elegancji jest sportowy szyk. Bluzy z numerami i sukienki także z numerami i napisem Hilfger.Mamy tu też sukienki w geometryczną kratę. Dominuje kolorystyka jesienna. Mam nadzieję,że rzeczy z futra zaprezentowano tu sztuczne.
Tommy Hilfiger likes to surprise. It
was great occasion to this, because his fashion house celebrated 30 years, so he
took us to special place : on football game. Football players were models. Invited guests took
pictures on Hilfiger’s team pitch. He took care about every piece of this
place. Not only there was great green ornamented his surname, but also big
telebim which announced about start of tournament. Before the show famous
fashion blogger Chiara Ferragni danced and had fun on green. Leitmotiv of a show was played on
and on and maybe somebody can feel bored, I think, that the music that he chose
built the tension on this extraordinary catwalk. Tommy is pure American and we
could see it on the show.But he doesn’t dazzle, but show a class. The
collection refers to 70’s but in moderation and changed. We have here coats double – breasted, short bomber
jackets, frilly skirts. Fashion not for good girl. Sheepskin in color of a pitch, some of them are short and look
like bomber jackets. Near the elegance
there is sport chic. Sweatshirts with numbers and dresses also with numbers and
with Hilfiger sign. We have here also big geometric checked dresses. This collection
is dominated by autumn colors. I hope, that thing made of fur where man – made
synthetic.
czwartek, 19 lutego 2015
New articule : To be or not to be a stylist?
Chciałabym się
odnieść do komentarza, że kiedy nie ma się pracy to powinno się zostać
stylistą. Stylistów mamy pełno obecnie,
gdy panuje trend mody na modę. Wyrastają jak grzyby po deszczu. Są tu i
amatorzy i profesjonaliści. Jednak więcej jest tych pierwszych, którzy chcą by
tytułowano ich tymi drugimi. Robią krzywdę kobietom i nic z tego dobrego nie
wynika. Jeśli chcesz ubierać innych zacznij od siebie. Zadaj sobie pytanie czy
dobrze się ubierasz. Możesz też przeprowadzić wywiad środowiskowy wśród znajomych
którzy szczerze powiedzą ci czy dobrze wyglądasz. Moim zdaniem, by być dobrym
stylistą trzeba się nim urodzić. Oczywiście można się tego nauczyć w
przeróżnych szkołach, ale nie to samo. Styl albo się ma albo nie. Trudno się go
nauczyć i sprawić by nie był wymuszony. Nie jest to łatwy kawałek chleba. Nie
dość, że trzeba dźwigać tony ubrań, to trzeba tak ubrać osobę, by jej nie skrzywdzić. By był efekt wow
to naprawdę ona. Wtedy będzie wiadomo, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę. Nie podoba
mi się to, że w tej modzie na modę mamy najróżniejszych pseudo ekspertów którzy
opowiadają farmazony. Nie wiem, czy to co zostało powiedziane w pewnej stacji
było żartem, jeśli nie to czysta głupota. Nie wszyscy mogą zajmować się modą,
powinniście to wiedzieć. Toż to oczywistość. Niestety niektórym wydaje się, że
to jest łatwe i wpadają w dołek. Oczywiście moda może być przyjemnością.
Jednak praca jako stylistka wymaga wiele
pracy, ciągłego doskonalenia i samokrytycyzmu, którego wielu brakuje. Trzeba
być elastyczną i nie bać się wyzwań.
I would like to
regarding the comment, which was put under my post, that said when you don’t
have work you should become a stylist. Now we have so many of them, because
there is trend: fashion for fashion. They grow like mushrooms after the rain. Here they are
amateurs and professionals. More are the first, who like to be named the second
one. They do harm to women and the result is nothing good. If you want show how
to dress first do it yourself. Ask yourself a question do I look good. You can
also make interview with your friends, who frankly speaking, if you look good. I
think that to be a good stylist, you should born a stylist. Of course you can
learn it in many schools, but it’s not the same. You have style or not. It’s
hard to learn it and make it not too
serious. It’s not easy job. Not only you have to carry lot of clothes, but also
dress a person in harmless way. It should be wow effect is that real me. In
this case it will be known, that you did great job. I don’t like the fact, that
in this fashion for fashion we have so many pseudo experts who tell stupid
things. I don’t know if it was said in this canal was a joke, if not it’s pure
nonsense. Not everybody should be in fashion, it’s normal reality. But there
are still some people who think that this is easy and they jump into a mill. Of
course fashion can be pleasure. But work as a stylist demand a lot of work, still education and self - criticism which many don't have. You have to be flexible and not afraid of challenges.
czwartek, 12 lutego 2015
Moda jest sztuką, Mam modę w DNA, Wywiad z Nuka Nuka
Marta Oleszczuk
– założycielka marki Nuka Nuka
studiowała malarstwo i projektowanie przemysłowe. To ciekawa odmiana w czasach,
gdy "księgowy" chce projektować i mieć markę odzieżową.
1)
Kto stoi za marką Nuka Nuka i jak to się zaczęło?
Rodzinny wirus,lub jak kto woli DNA.
Już moja babcia przed wojną miała pracownię krawiecką na ul Chmielnej w Warszawie.
Potem rodzice założyli firmę konfekcyjną MODART, a teraz pojawiła się Nuka Nuka, nie mogło być inaczej :) Obecnie wiele osób chce projektować ubrania i mieć własną markę.. a to nie taka prosta sprawa.. Świetny zespół to więcej niż połowa sukcesu.Ja mam możliwość pracować ze najlepszymi fachowcami, którzy od razu wiedzą-" co autor miał na myśli" :)
Za kolekcje odpowiada kilka osób w tym ja.
Już moja babcia przed wojną miała pracownię krawiecką na ul Chmielnej w Warszawie.
Potem rodzice założyli firmę konfekcyjną MODART, a teraz pojawiła się Nuka Nuka, nie mogło być inaczej :) Obecnie wiele osób chce projektować ubrania i mieć własną markę.. a to nie taka prosta sprawa.. Świetny zespół to więcej niż połowa sukcesu.Ja mam możliwość pracować ze najlepszymi fachowcami, którzy od razu wiedzą-" co autor miał na myśli" :)
Za kolekcje odpowiada kilka osób w tym ja.
2)
Czy wasze ubrania od początku były skierowane do
określonego odbiorcy, Jeśli tak to do jakiego?
Nasze ubrania kierujemy do kobiet ceniących wygodę, ale
wygodnie nie oznacza nudno, i nie jest to oversize. Przykładamy wielką uwagę do fasonu, aby w
wygodzie nie zatracić korzystnej dla Słowianek formy ubrania. W Nuka Nuka nie
znajdziecie np. tzw. - odcinanych w
talii sukienek.
3)
Co znaczy nazwa,
skąd pomysł na takie zatytułowanie marki?
Nuka Nuka nie ma określonego znaczenia. Chciałam aby nazwa
była prosta, dźwięczna, miła dla ucha, tak jak logo, mocne czarne, czytelne
litery na żółtym tle łatwo zapadające w pamięć. Nazwę Nuka Nuka wymyśliła moja mama, i tak
zostało:)
4)
Tworzycie ubrania na Warmii w płucach Polski, czy
miejsce zamieszkania stanowi dla was inspiracje?
Niewątpliwie lepiej się "tworzy" na Warmii w
"pięknych okolicznościach przyrody" niż w wielkomiejskim smogu..
Jesteśmy po prostu dobrze dotlenieni, a przez to bardziej kreatywni:)
Jesteśmy po prostu dobrze dotlenieni, a przez to bardziej kreatywni:)
5)
Co poza tym was inspiruje?
Inspiruje nas to co ludzkie - po prostu.
Potrzeby, brak czasu, wygoda, trendy etc
Potrzeby, brak czasu, wygoda, trendy etc
6)
Mocnym znakiem poprzedniego sezonu w wasze j kolekcji
był motyw ust? Czym się kierowałyście wybierając ten ornament?
Usta to bardzo wdzięczny, kobiecy motyw. Idealnie
wpasowaliśmy się w światowe trendy. Poza tym tworząc pierwszą kolekcję Nuka
Nuka i wybierając motyw przewodni, miałam w pamięci jedną z najpiękniejszych
serii flakonów perfum Salvadora Dali jaki kiedykolwiek powstał… usta.
7)
Co szykujecie na nowy sezon wiosna/lato 2015? Uchylicie
proszę choć rąbka tajemnicy?
Nowa kolekcja to tajemnica.. mogę zdradzić, że będzie.. ."wystrzałowa”...i
dobrze wycelowana w 10. ;)
8)
Wasze kolekcje są, jak piszecie na fb, szyte na
Mazurach, Z jakich materiałów są szyte kolekcje Nuka Nuka?
Tkaniny jak wspominałam wyżej, są bardzo pieczołowicie
wybierane. Niezależnie od rodzaju, zawsze jest to pierwszy gatunek, nigdy nie
oszczędzamy. Odszywamy modele, które "przechodzą tortury" aby mieć
pewność co do ich jakości.
9)
Czy tworzenie na Warmii i Mazurach stanowi przeszkodę, czy
jednak nie?
Przez lata budowania rodzinnej firmy pozyskaliśmy kontakty, świetny
zespół oraz outsourcing najlepszy na Warmii i Mazurach. Dla nas praca tu to
przyjemność.
10) Ubrania
Nuka Nuka znajdują się w różnych sklepach partnerskich, nie tylko na Warmii i
Mazurach, ale także np. w Białymstoku. Czy szykujecie dalszą ekspansję? I czy w
Olsztynie będzie można zobaczyć wasze ubrania?
Niemal każdego dnia nawiązują z nami kontakt sklepy
partnerskie z rożnych części Polski.
Planujemy ekspansję na rynki krajów ościennych .Mamy nadzieję, że zostaniemy przyjęci tak ciepło jak w Polsce.
Co do Olszyna, może otworzymy tu sklep flagowy Nuka Nuka czas pokaże.
Planujemy ekspansję na rynki krajów ościennych .Mamy nadzieję, że zostaniemy przyjęci tak ciepło jak w Polsce.
Co do Olszyna, może otworzymy tu sklep flagowy Nuka Nuka czas pokaże.
11) Jakie
macie plany na przyszłość?
Sukces przyniósł nam motyw ust...więc chciałbym aby w
nadchodzącym sezonie Nuka Nuka była......Na ustach wszystkich....
piątek, 6 lutego 2015
Rock outfit
To pozornie
prosta, klasyczna i minimalistyczna stylizacja. Jednak to dodatki grają tu
pierwszoplanową rolę. Po pierwsze
świecący się rockowy naszyjnik z czaszką
zmienia stylizacje i dodaje jej powera i buntu. Po drugie pazura dodaje torebka
ze zwierzęcym wzorem. Taki wzór możemy zobaczyć między innymi w kolekcji
Roberto Cavalli, który lubuje się w takich motywach. Żeby dobrze wyglądać nie
trzeba mocno kombinować. W tym przypadku minimalizm został zastąpiony rockowym
szaleństwem, ale podanym z głową i bez nadmiaru. Dodatki mogą zmienić charakter
stylizacji, uczynić ją lepszą jak w tym przypadku. Mogą też spowodować totalny
chaos, dlatego trzeba umieć je zestawiać. Ale tego przecież można się nauczyć,
metodą prób i błędów. W końcu moda powinna być zabawą.
It seems to be simple, classic and
minimalist outfit. Despite that accessorizes
are here on the first plan. Firstly rock luminescent rock necklace with skull
changes outfit and gives it power and rebellion. Secondly the energy gives it
the bag with animal print. This kind of print you can see in Roberto Cavalli
collections, who really likes this ornament. If you want to look good you don’t
have to combine. In this outfit minimalism
is replaced rock madness, but given smart without too much. Accessorizes can
change outfit, make it better, as you can see in this outfit. They can also
make total chaos, so you have to learn how to mix it. You can learn it trying, and
making some mistakes. Fashion should be fun.
piątek, 30 stycznia 2015
New column : Fashion designers, Oscar de la Renta, Farewell to Fashion icon
Romantyk, optymista z wielkim
poczuciem humoru, prawdziwy demokrata
mody. Oscar de la Renta to postać ikona mody.
Pomimo nagłej śmierci wciąż żywy.
Nie chciał, by po jego śmierci dom mody, który prowadził trwał w bezczynności.
Stąd nowa kolekcja, która opiewa jego imię. Jest to jakby oddanie hołdu jednemu
z najwybitniejszych projektantów. Pastele, słynne ornamenty kwiatowe. Duch
Oscara sprawował pieczę nad tą kolekcją.
Wraz z jego śmiercią skończyła się
pewna era w świecie mody, jak twierdzą, co poniektórzy, ale on byłby
szczęśliwy, gdyby przyszło mu tworzyć w każdej epoce. Wiódł ciekawe życie.
Zaprzestał leczenia, gdy jego stan
zdrowia gwałtownie się pogorszyło. Nigdy nie narzekał na swoją chorobę, był
pełen optymizmu. Był filantropem, udzielał się charytatywnie, wspomagał wiele
organizacji społecznych.
Mówił, że powinno się akceptować
przyjaciół jakimi są, a nie postrzegać ich takimi, jakimi chcielibyśmy, by
byli. Był bardzo przyjacielski, wiódł życie z wymarzoną partnerką. Projektował
słynne suknie: dla Kate Moss w grochy, Oprah Winfrey sukienkę z piór. I wiele
innych., które pojawiały się na łamach biblii mody Vogue.
Był wspaniałym człowiekiem i
projektantem. Tworzona przez niego moda była elegancka. Opierała się na jego
doświadczeniach zdobytych w Hiszpanii u Balenciagi i w Paryżu u Lanvin.
Prowadzony przez niego styl życia był
pełen ludzi,mody, które napędzały jego
pracę. Według niego kobieta powinna wyglądać i czuć się piękną. Przez dekadę
pracował dla Balmain haute couture jako stylista. Flamenco było obecne na jego
sukniach, kaszmirowych płaszczach. Jego ubrania nosiły pierwsze damy od Nancy
Reagan po Laury Bush.
Był mistrzem kreacji ślubnych.
Ostatnią suknię ślubną zaprojektował dla
żony George’a Clooney’a. Ona pragnęła sukni ślubnej zarazem romantycznej i
eleganckiej. Nie wyobrażała sobie innego projektanta niż Oscara, który
twierdził, że suknia ślubna jest najważniejszą w życiu kobiety. Sprawiał, że te
marzenia się spełniały i kobiety na swoich ślubach wyglądały, jak księżniczki.
Peter Copping przejął pałeczkę po
Oscarze. Czy będzie to udana współpraca ze znanym domem mody ? Pierwsza
kolekcja została przyjęta dobrze. Czy to wróży pomyślnie na przyszłość , czas
pokaże.
Romantic, optimistic with great sense of humour, true fashion democrat.
Oscar de la Renta is fashion icon.
After death he is still alive. He hadn’t wanted after his death,his fashion house, which he had lead to be
inactivity.
New collection is like honour to his name. It’s like paying tribute to
the greatest designer.
Pastels, famous flower ornaments. Oscar spirit watches over this
collection.
Some kind of fashion era has
finished with his death,as clamis few, but I think he would be happy, if he
could have lived in every epoch. He had good life. He had finished to cure,
when his life condition rapidly had gone from bad to worse.He had been
philanthropist, participate charity,he had refund many social organizations.
He had told, that we should accept people for who they are, not for who
we want them to be. He had been very friendly, and had lived with great
partner. He had designed famous dresses for Kate Moss in polka dots, Oprah
Winfrey feather frock. And many more,which had been shown in cards of Vogue.
He had been a great man and designer. Fashion created by him was
elegant.It was combination of his experience in Spain
for Balenciaga and in Paris
for Lanvin. His personal life attitude had been full of friends and fashion,
which had powered his work.According to what he had said woman should look and
feel beautiful. For decade he had worked for Balmain haute couture as a stylist.
Flamenco was on his dresses and cashmere coats. His clothes had been worn by
first ladies from Nancy Reagan to Laura Bush.
He had been the master of wedding dresses. The last wedding dress he
designed for George Clooney wife. She wanted wedding dress romantic and elegant
in the same way. She couldn’t imagined the different designer than Oscar,who
had claimed that wedding dress is the most important in women’s life. He made this
dream came true and women looked at the weddings like princesses.
Peter Copping is new designer after Oscar. Will this cooperation with
famous fashion house be good? His first collection was well customary. Is it telling
him fortune for the future, we will see.
czwartek, 22 stycznia 2015
New articules:Campaigns, Gold Dolce & Gabbana
Advanced Style
był pierwszym blogiem, który pokazywał uliczną modę prezentowaną przez dojrzałe
fashionistki.Iris Apfel to najstarsza fashionistka. W tym sezonie na wybiegu u
Łuksza Jemioła na wybiegu pojawiły się modelki, które świeciły triumfy w latach
90. Tym samym udowodnił on, że dojrzałe modelki wcale nie są takie stare,
spokojnie mogą pojawiać się na wybiegu i prezentują się znakomicie.
Społeczeństwo europejskie się starzeje, a pokazanie starszych modelek jest
świetnym zabiegiem promocyjnym by przyciągnąć starszą klientele do swoich
projektów, która dokładnie pamięta te modelki.
W najnowszej
kampanii Dolce & Gabbana mamy ukazaną starość jako drugą młodość. Starsze
kobiety ukazane są na zdjęciach w kontrze do młodych kobiet i młodych mężczyzn.
Przy tym nie tracą swego uroku. To typowe włoszki, które można spotkać na
niemal każdej ulicy we Włoszech. Dlatego tak łatwo jest się z nimi utożsamić.
Ich bronią są przystrojone w barokowe klejnoty torebki. W ich wnętrzu chowają
swoje sekrety. Piękne damy są ubrane w tradycyjną czerń na głowach mają tiary i
wianki z krwistoczerwonych goździków. Zrobione na szydełku chusty opatulają ich
ramiona to ich obowiązkowy rekwizyt.. Uśmiechają się do siebie. Na
kolejnym zdjęciu trzymają w rękach
piękne, kolorowe torby z zakupami. Jedna z nich onieśmielona aparatem zakrywa
całą twarz. Na innym zdjęciu widać tylko w tle jedną z nich siedzącą na bogato
zdobionym krześle. Z przodu znajdują się młode kobiety i jeden mężczyzna
torreador. Najważniejsza jest
naturalność w pozowaniu tych dojrzałych kobiet. Nie ustępują w niczym
prawdziwym modelom i modelkom. Kobiety
60+ brawo. Czy ten ukłon w stronę dojrzałości będzie coraz częstszy?
Na pewno
projektanci osiągną pożądany skutek. Przełamali tabu związane ze starością i
przemijaniem. Zrobili to umiejętnie i ze smakiem. Nie usiłowali zmieniać
dojrzałych kobiet w nastolatki. Pokazali ich naturalne piękno i to się chwali.
Otworzyli tym samym drzwi swoich butików na panie w starszym wieku. Pokazali
im, że też mogą być klientkami tego domu mody. Ta kampania pokazuje też, że w
starszym wieku można wyglądać dobrze i czuć się dobrze w swoim ciele.
Naturalność przed wszystkim. Starość to nie koniec życia, ąle nowy początek., może czegoś dobrego. Dojrzałe
kobiety ukazane w kampanii prezentują naturalne piękno bez cienia operacji
plastycznej. Są prawdziwe i bliskie nie tylko klientkom marki. Stateczne damy
,ale nie nobliwe.
Czyżbyśmy
doczekali się nowej tradycji i inni projektanci wezmą przykład z Dolce &
Gabbana?
Advanced Style was the first blog,
which showed street fashion represented by mature fashionist. Iris Apfel is the
oldest fashionist. In AA season on Łukasz Jemioł catwalk appeared models who
were famous in 90’s. He proved that mature women are not so old,and shown on
photos as good as young women and men. They don’t loose their charm.They are
typical Italian women who we can meet at every Italian street . That’s why is easy to
identify with them. Their weapons are
bags decorated baroque jewels. Inside it
they hide secrets. Beautiful ladies are dressed in traditional black on their
heads they have crowns and wreaths with red carnations. Made on the crotchet
scarf are their basic thing. They are smiling. On the next photo they are
holding in their hands beautiful shopping bags. One of them is shy of photo
camera is covering her face. On the other photo we can see only one of this
women on rich ornamented chair. In front of her are standing young women and
toreador. The most important is naturalness in posing this old women. They are
so prefect as young women and men. Women 60+ congratulations. Do older women be
often seen in such a campaigns.
For sure fashion designers will
reach wanted result. They crashed the taboo connected with oldness and
pass. They did it with taste. They
didn’t try to change mature women on teenagers. They showed natural beauty of
these women. They opened the doors of their boutiques to women in older age.
They showed them that they can be clients of this fashion house. This campaign
shows that in older age you can look good. Naturalness. Old age is not the end
of life but new start for something good. Mature women showed in this campaign
are presenting natural beauty without plastic surgery. They are true and close
not only for clients of this brand. Is it new tradition and other fashion
designers will do similar thing.
piątek, 16 stycznia 2015
Fashion articules,Can everybody be fashion designer ?
W dzisiejszych
czasach każdy może zostać projektantem. Czy aby na pewno? Oczywiście to
Internet i różne portale społecznościowe sprawiają, że łatwiej jest się
wypromować wśród rzeszy ludzi. A gdy
tworzone przez ciebie ubrania dotrą do sławnych osób to popyt masz
gwarantowany. Dziś nie trzeba kończyć
szkoły by być projektantem. Są tacy, którzy twierdzą,że nauka projektowania
przeszkadza, a nie pomaga. Uczy tworzenia sztuki,gdy tak naprawdę początkujący
projektant by się utrzymać musi poza tym ,że czymś się wyróżniać to tworzyć
modę użytkową. Haute couture na rynku nie tylko polskim jest zarezerwowane dla
nielicznych. Wymaga wielkich pieniędzy i wielkiego nakładu pracy,który jest
dość kosztowny. Powstały nowe zawody w tym konstruktor odzieży. Moda ewoluuje. Blogerki
modowe stały sławne i moda stała się modna. Ludzie na ulicach Polski nie tylko
w wielkich miastach ciekawie się ubierają. Powstają w Polsce nawet wreszcie
modowe talent show. Mam nadzieje, że to zainteresowanie modą nie zniknie i będzie dalej ewoluować. Wracając do
projektantów zawód kreatora mody pozwala młodym ludziom ,którzy mają jakąś
wizję modową przekazać ją takiej osobie i z jej pomocą coś stworzyć. Ale aby
odnieść sukces trzeba się przyłożyć i czymś się wyróżniać. Ostatnio powstało
wiele nowych marek i trudno jest stworzyć coś nowego. Są tacy, co twierdzą, że
w modzie nie da się nic nowego wymyślić. Że na styl kolekcji wpływają detale
odróżniające ją od innych projektów.
Everybody can be a fashion designer
in these days. Is it true? Internet and for example Facebook make it happens,
that is easier to promote your art to different people. If clothes that you
create will get famous people success is guaranteed. Today you don’t have to
finish school to be fashion designer. There are people who claim that
learning fashion design doesn’t help but
disturb. It learns to create art, when young designer to support himself,
besides that create he has to be different and create fashion to wear. Haute
couture not only on polish market is reserved for few. It demands a lot of money and a lot of work which is expensive. New
professions was created such as fashion constructor. Fashion is developing.
Fashion bloggers become famous and
fashion became fashionable. People on polish streets, not only in big cities
are stylish dressed. Finally in Poland
are standing up fashion talent shows. I hope that fashion interest will not
vanish and will develop. Fashion constructor profession helps young people who have fashion
vision to remit and create with help of this person. To become successful you
have be different. Lately many fashion brand was established and it’s hard to
create something new. There are people who claim that you can’t create anything
new in fashion. That style of collection create retails different from other design.
piątek, 9 stycznia 2015
Elegancja zawsze jest w cenie, A.Janas, Elegantki.Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku
Książek o
polskiej modzie nie ma zbyt wiele. Ta pozycja jest wyjątkowa. Ukazuje nam różne
kobiety i te znane, i te nieznane: aktorki,tancerkę, pielęgniarki,nauczycielki w
latach PRL-u. W latach kiedy nie było nic na półkach one kreowały styl.
Potrafiły stworzyć coś z niczego. Z zasłon, kotar i firanek stworzyć elegancką
kreacje, której nikt się nie powstydził. Ich pomysłowość nie znała granic.
Większość z opisanych tu kobiet potrafiła szyć. A te które nie potrafiły
wiedziały czego chcą i potrafiły przekazać zarys kreacji , którą miały w głowie krawcowej.
Ubrania można było dostać z zagranicy od np. rodziny lub przyjeżdżały paczki do Polski i w nich
można było znaleźć skarby. Dobra krawcowa w tamtych czasach była na wagę złota. Najlepsze były
rozchwytywane i miały po kilkunastu klientów. Wspomniane tu są też domy mody : Moda Polska
i Telimena. Domy mody na których powstanie pozwoliła władza. Może nie były to
ubrania tanie. Ale wyjątkowe. Dobre jakościowo i o wiele lepsze od dzisiejszych
sieciówek. By być elegancką kobiety patrzyły co się nosi na ulicach. Stawiały przede wszystkim na
jakość. Wolały kupić mniej rzeczy,ale dobrej jakości i o korzystnym fasonie.
Obecnie wydaje się,że wszyscy ubierają się tak samo. Wtedy stawiano na
indywidualność. Elegancja nie polega na kupieniu najdroższych produktów. Z
poczuciem elegancji kobieta się rodzi. Można oczywiście ją w sobie wyrobić, ale
nie jest to łatwe. Każda z bohaterek tej książki opowiada o swoich ubraniach,
ich projektowaniu i co znaczy dla nich elegancja. Czarno - białe zdjęcia
bohaterek dodają smaku tej propozycji.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Vinted high prices?
Vinted nabija w butelkę? Tak dobrze przeczytaliście. Owszem tam można znaleźć produkty w dobrej cenie, ale są tam też rzeczy w znacznie za...
.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)