czwartek, 21 grudnia 2017

Mix of art & fashion inspirations



Postanowiłam napisać post o moich inspiracjach, a przyznaję, że trochę się ich zebrało. Na pierwszy ogień idą Targi Plakatu zorganizowane w Domu Braci Jabłkowskich. Praktycznie na wszystkich piętrach można było obcować ze sztuką plakatu i tą starszą i tą młodszą. Do mnie najbardziej przemówiły plakaty z wizerunkami  kobiet, które mają usta zaklejone taśmą. Ale także się uśmiałam z parafrazowanych znanych haseł choćby Jaki kij taka marchewka.

Kolejną inspiracją tym razem dla zmysłów były targi kosmetyczne także organizowane w Domu Braci Jabłkowskich. Były to targi kosmetyków naturalnych, marek, które niekoniecznie dostępne są w drogeriach. Można były je przetestować na żywo i porozmawiać z ich sprzedawcami czy przedstawicielami. 

Żeby nie było o samych targach to tym razem będzie coś o wystawie. Wystawie mocno reklamowanej w Warszawie na billboardach czy tramwajach. Chodzi mi o wystawę czasową prezentowaną w Muzeum Historii Żydów polskich Polin. Jest ona zatytułowana Krew łączy i dzieli. Krew jako rytuał, czy częste oskarżenia Żydów o mordy rytualne. Krew jako gen, nie ma czegoś takiego jak gen żydowski. Krew menstruacyjna i korzystanie przez kobiety z mykwy( specjalnej łaźni). Ta wielowymiarowość krwi zebrana na jednej wystawie nadaje jej nowe znaczenie, powoduje głęboką refleksję. Wystawa będzie otwarta do 9 stycznia, szczerze polecam. 

Hush Warsaw na trwałe zapisało się na mapie modowej Warszawy. Prezentuje nie tylko marki obecne dłużej na polskim rynku, ale i nowe. Z tych ostatnich moją uwagę zwróciły Duns i Sinuous Sisters. Obie marki cechuje wysoka jakość wykonania i intrygujący design.W tym nie zapominajmy jedna marka jest ubraniowa, a druga bielizny.

Jeśli chodzi o design to polecam wam nową wystawę prezentującą polski design, wzornictwo. Mamy tu ukazane dzieje tej sztuki użytkowej od jej początków w XX wieku do współczesności. Mnie bardzo podobał się element modowy wystawi czyli wyroby marki Hoffland. N Placu Trzech Krzyży zaroiło się od wystaw. Jedna powstała w miejscu gdzie odbywały się targi rzeczy ładnych i jest częścią otwarcia galerii designu w Muzeum Narodowym. Niestety ta wystawa poza Muzeum jest czynna bardzo krótko tylko do dzisiaj. Poza wspaniałymi pracami ukazującymi różne oblicza designu można też na niej przeczytać mnóstwo ciekawostek, Choćby jak powstało ptasie mleczko i dlaczego się tak nazywa. Skąd pochodzą wzory napisów na polskich peronach. A także dowiedzieć się o tym, że uznana polska malarka przebierała się za chłopaka na polskim uniwersytecie by móc studiować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vinted high prices?

  Vinted nabija w butelkę? Tak dobrze przeczytaliście. Owszem tam można znaleźć produkty w dobrej cenie, ale są tam też rzeczy w znacznie za...