niedziela, 19 lutego 2017

"Make love not wall", Diesel campaign

Diesel zrobił świetny film. Sama kolekcja nie stanowi tutaj pierwszego planu. Ważniejsza jest głębokie przesłanie tej kampanii. 

Mamy tu ukazany wielki mur z zasiekami, co wam to przypomina? Oczywiście politykę Trumpa, który chce zbudować mur dzielący Amerykanów od Meksykanów. Po jedenej stronie muru mamy mężczyznę , który trzyma kwiat. Przerzuca go na drugą stronę muru. 

Samo zburzenie muru jest symboliczne. Znieśmy podziały, łączmy się w miłości. Przesłaniem filmu jest zawarte w słowie towarzyszącym kampanii:  budujmy miłość nie mury. Mamy tu pokazane różne odmiany miłości, bo powinniśmy się kochać nawzajem, obdarzać się akceptacją i  budować społeczeństwo oparte na wzajemnej tolerancji, miłości do bliźniego i wzajemnym szacunku.  
Bardzo mi się podobało w tym filmie, że mur został zburzony w kształcie serca to też ma głęboki wymiar nie tylko, jako widoczny kształt serca. Nowoczesność to też różne problemy z którymi musimy się mierzyć. W Europie mierzymy się z problemem nielegalnej imigracji. Czy faktycznie powinniśmy się otoczyć murem? 

Autor film idzie pod prąd twierdząc, że wszelkie mury spowodują jeszcze większą izolacje społeczeństw.  Miłość łączy, a nie dzieli jak mury, które stanowią ograniczenia. Hipisowskie: make love not war zmienia się na to hasło (zmieniony został drugi człon nazwy), które nadaje mu nowy wymiar i jest bardzo aktualne.

sobota, 18 lutego 2017

Alexander McQueen, SS/ 2017 - romantic and rebel?




Photos : Kim Weston Arnold, źródło : Vogue.com




Jak to u Alexandra McQueena mamy pokaz w stylu  wiktoriańskim. Toporne buty przypominające martensy z dżetami lub bez. Pasek także został nabity dekoracyjnymi kamieniami i dżetami. 

Wielkie chokery surowe w wyrazie uzupełnione  stanikiem braletką,  nabitym dżetami z wiszącymi frędzlami.Jeśli chodzi o braletki to pojawiły się one także w innych domach mody ale zdecydowanie mniej wojownicze. To pokazuje, jak stanik może grać całą stylizację. Kiedyś niewidoczny teraz ma pierwszeństwo. Czarny kolor podkreśla pozorną prostotę. 


 Piękne duże kolczyki i ciężkie bransoletki podwójne na dwóch dłoniach dopełniają charakteru kreacji. Podwójne naszyjniki są uzupełnione paskiem z biżuteryjnymi elementami także dżetami.   Faktycznie dżety królują w kolekcji domu mody Alexander McQueen. Choćby  wysokie buty przed kolano z  dżetami w stylu rockowo – gotyckim. Są też buty bardziej romantyczne z elementami florystycznymi. 

Kobieta McQueena to osoba, która zna swoją wartość. Jest pewna siebie i bliski jest jej nonkonformizm. Sarah Burton doskonale projektuje dla marki Alexandra nie tracąc przy tym ducha marki. Romantyczność i bunt nie muszą się wykluczać.  Ciekawe fryzury dopełniają tego charakteru. Jeśli chodzi o dodatki to w tym domu mody nie ma prawie koloru innego niż czerń. Ascetyczność. Można próbować tak nazwać właśnie ten styl. Jednak dom mody Alexander McQueen wymyka się wszelkiemu  upraszczającemu go szufladkowaniu. Mroczna tajemnica króluje na jego wybiegu.

niedziela, 12 lutego 2017

Michalina Wisłocka i minimalizm





Minimalizm polega na kombinowaniu? Niedawno byłam na filmie „Sztuka kochania”. Właśnie kiedyś trzeba było kombinować z ubraniami. Nie było jak coś kupić  dobrego i porządnego. Ale ten niedomiar nie wynikał z świadomego minimalizmu, ale z braku towarów na rynku. Kobiety żeby dobrze wyglądać musiały kombinować. Michalina nosiła sukienkę z obrusu czy spódnicę z zasłony. Ubierała się we wzory kwiatowe, piękne wyraziste kolory. Później nieodłączna była jej chustka na głowie. Na uczelnię, gdzie prowadziła badania była ubrana po męsko. Po to, żeby było jej wygodnie. A może też chciała, by traktowano ją jako poważną badaczkę podobnie jak mężczyzn.

Często się mówi, że Polacy dzisiaj chcą sobie odbić ten  brak permanentny kiedyś. I może stąd minimalizm może się niektórym wydawać szaleństwem. Po co się ograniczać jak można mieć wszystko? Prześcigamy się w zdobywaniu kolejnych trofeów. Definiujemy siebie poprzez przedmioty, które posiadamy. A minimalizm zapewnia nam powrót do natury. Dozorowego rozsądnego odżywiania, troski o ciało i duchowości. Prostoty, ale niewymuszonej tylko na naszych warunkach.

W filmie o Wisłockiej pamiętna jest scena, gdy  filmowa  Michalina dowiaduje się, że jej książka jest nielegalnie kopiowana. I nie przejmuje się tym, bo cieszy się, że jej książka jest czytana. To jest właśnie prostota. Dla Michalina misją było edukowanie seksualne Polaków.


Pieniądze są tylko środkiem, a nie celem. Dzięki nim możemy zrobić wiele. Minimalizm to swoisty ruch antymaterialistyczny. Ale nie chodzi w nim o całkowite ograniczenie zakupów czy zamieszkanie na łonie natury w jakiejś głuszy, no chyba że ktoś chce. Chodzi o podejście z głową.

wtorek, 7 lutego 2017

Givenchy - Tisci best dresses
















Tisci wiedział, jak ubierać kobiety na czerwony dywan. I to niezależnie od posiadanej sylwetki gwiazdy w jego kreacjach wyglądały olśniewająco. Szkoda, że przygoda z Givenchy Riccardo się kończy. Pozostały niezapomniane kreacje. Kobiece, może czasem trochę wyzywające, jak w przypadku stroju Madonny, ale podane ze smakiem. 

Nie przypominam sobie ani jednej wpadki ze strojem na ważna okazję dla gwiazdy, by jakiś był nieudany. Julianne Moore, Beyonce czy Kim Kardashian dość często korzystały z jego usług. Zresztą z Kim Riccardo przyjaźnił się od dawna i często wybierała projektowane  przez niego stroje. 

Meryl Streep w stroju Givenchy wygląda elegancko i zarazem naturalnie. Właśnie to czyniło jego stroje wyjątkowymi, że nie tylko ubierał kobiety wyjątkowe, ale ich nie przebierał i wydobywał z nich kobiecość ale nie nachalną,  autentyczną i pewną siebie. 














Vinted high prices?

  Vinted nabija w butelkę? Tak dobrze przeczytaliście. Owszem tam można znaleźć produkty w dobrej cenie, ale są tam też rzeczy w znacznie za...