niedziela, 2 lipca 2017

Balmain real artist



Pierre Balmain , prawdziwy kreator mody. Niedawno była rocznica jego śmierci. Dzięki wsparciu Gertrudy Stein i  Cecila Beatona i niebywałemu talentowi już jego pierwsza kolekcja wzniosła go na firmament świata mody. Stein była tak nim zachwycona, że napisała poświęcony mu artykuł. Po jego wydaniu nazwisko Balmain było znane wszystkim. 

Balmain urodził się 14 maja 1914 roku w małej alpejskiej wiosce we Francji. Jego matka pracowała w rodzinnym biznesie sklepie z sukienkami, który później kupił jego ojciec. Jako dziecko Pierre spędzał bardzo dużo czasu w tym sklepie. Szył kostiumy dla lalek. Po śmierci ojca, gdy miał 7 lat zaczęła jemu i matce doskwierać bieda. Ojciec przed śmiercią nie wiedział, że jego biznes tak kuleje i przynosi straty. Jego żona ukrywała to przed nim. 

W wieku 11 lat Pierre wygrał stypendium. W szkole do której trafił zdobył umiejętności choćby taneczne. Później jako dorosły chciał zajmować się modą, ale ku aplauzie matki zaczął studiować architekturę. Dość szybko okazało się, że to nie było coś co chciałby robić. Zaczął szukać pracy u projektantów.
Pierwszą pracę rozpoczął Molyneux. Później pracował u Lelonga, gdzie poznał Diora i zaproponował mu wspólne projektowanie,ale ten odmówił. Balmain wkurzył początkowy zapał Diora do tego pomysły, a później jednak wycofanie się z podjęcia tego pomysłu. 

Pierwszy pokaz Balmain odbył się 12 października 1945 roku. Odniósł on wielki sukces. To była zdaniem Toklasa kwintesencja kobiecego czaru. Cecil Beaton fotograf, kostiumograf i ilustrator, projektant Christiana Berarda wydali na świat plotkę o niezwykłym projektancie Balmain. Jego urok osobisty i wielki talent sprawiły, że otrzymał milion franków. Pożyczył mimo tego 200 tys. fraków od matki na rozkręcenie biznesu.
Ubierał Brytyjki, Amerykanki. Miał duże wparcie finansowe od mieszkanek Ameryki Południowej. Szył ubrania zgodne z ich potrzebami i dlatego do niego wracały. Umiał wsłuchać się w ich potrzeby i je skutecznie realizować. Zajmuje ważne miejsce w historii wielkiej mody we Francji.

Vogue - Poland is waiting



Najpierw była plotka. Vogue określany biblią mody w Polsce? No way. Niedawno światowy portal modowy o dużej renomie Business of Fashion potwierdził te informacje. Hurra! Będzie polska edycja Vogue. Wreszcie. To wielkie wydarzenie w świecie mody w Polsce. Fashionistki czekały na to lata. Pamiętacie pewnie jak Jessica Mercedes żartowała, że chce być redaktorką Vogue. 

Co ciekawe redaktorem polskiego Vogue ma być  mężczyzna Filip Niedenthal. Filip jest czwartym mężczyzną, któremu powierzono redagowanie Vogue. Polski Vogue będzie już 22 edycją tego magazynu. Czy Polska jest  gotowa na przyjęcie Vogue? Rynek luksusowy w Polsce wart jest 584 miliony dolarów i do 2020 roku ma wzrosnąć o 28%. Polacy coraz częściej kupują towary luksusowe w naszym kraju. Nie tylko w Warszawie, ale też we Wrocławiu czy Poznaniu. Mamy też coraz więcej luksusowych polskich marek jak np. projekty Magdy Butrym. Polacy coraz częściej zwracają uwagę na jakość. Portal Wirtualne media wróży pomyślność polskiej edycji Vogue. 

Jak mówi sam Niedenthal plotki o polskim Vogue są odkąd zaczął pracować w branży mody czyli od 17 lat. W erze informatycznej od samego początku w Polsce ma być razem z pismem strona internetowa. Dla porównania Elle pojawiło się na rynku polskim w 1994 roku i sprzedaje się w Polsce w ponad 52 tys. egzemplarzy. Harper’s Bazaar swoją edycję uruchomił w 2013 roku i sprzedaje się w 50 tys. egzemplarzy. Najwięcej czytelników ma polskie pismo Twój Styl,1,3 miliona egzemplarzy. Uruchomienie nowego magazynu to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza kiedy tylu graczy jest na Polskim rynku. W tamtym roku swoją premierę miała przecież polska edycja L’Officiel. Vogue wchodzi późno, ale ma szanse być najlepszy zwłaszcza dla miłośników dóbr luksusowych. 

Kolejnym wyzwaniem będzie stworzenie strony internetowej na równie wysokim poziomie. Vogue mimo braku obecności polskiej edycji jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych magazynów o modzie. Niedenthal wydaje się być godną osobą na stanowisko redaktora. Jest człowiekiem z wielkim doświadczeniem i wiedzą. Sekretarzem redakcji ma być Małgorzata Bela. Jest kolejną osobą, która ma duże znajomości choćby wśród stylistów czy fotografów mody. W czasie swej wieloletniej pracy jako modelki nabrała wielu kontaktów, jest ikoną mody. Kasia Kulczyk twierdzi, że polski Vogue będzie miejscem promocji polskich talentów. 14 lat temu, gdy wydano polską edycję Glamour moda luksusowa była w Polsce w powijakach. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Vinted high prices?

  Vinted nabija w butelkę? Tak dobrze przeczytaliście. Owszem tam można znaleźć produkty w dobrej cenie, ale są tam też rzeczy w znacznie za...